Menlo Electric i Jinko Solar z umową na ponad 200 mln PLN w 2022 r.

January 20, 2022

Menlo Electric został autoryzowanym dystrybutorem modułów Jinko Solar po roku ścisłej współpracy obu firm. Partnerstwo zaowocuje sprzedażą modułów na poziomie ponad 200 MW w 2022 roku, z czego 70 MW zostanie dostarczonych jeszcze w pierwszym kwartale.

„Trend transformacji energetycznej w Europie przybiera na sile, zwłaszcza na terenie Europy Środkowej. Po zbudowaniu pozycji czołowego dostawcy modułów w Polsce szukaliśmy partnera, który umocni nasza pozycję na rynku europejskim. Stąd decyzja o rozszerzeniu współpracy z Menlo Electric.” – tłumaczy Marcin Jędrachowicz, Sales Manager Jinko na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

„Już w 2021 roku rozpoczęliśmy sprzedaż modułów Jinko do instalatorów, dystrybutorów i inwestorów między innymi w krajach bałtyckich i w południowej Europie. Obsługujemy naszych klientów głównie z centrów logistycznych w Gdańsku i Warszawie, ale dostarczamy również sprzęt ze wszystkich głównych hubów logistycznych w Europie Zachodniej i Południowej.” – dodaje Marta Walendzewicz, Członek Zarządu Menlo Electric.

W ramach współpracy z Jinko Solar, Menlo Electric zaoferuje swoim klientom moduły TOPCon typu N z flagowej serii Jinko Tiger Neo.

„Jesteśmy przekonani o zaletach stosowania modułów TIGER NEO, w tym o ich wyższej wydajności, wyższym współczynniku bifacial, niższej degradacji mocy, niższym temperaturom pracy i lepszej wydajności przy niskim natężeniu promieniowania. Dzięki tym wyróżnikom technologia TOPCon typu N firmy JinkoSolar jawi się jako następna generacja technologii głównego nurtu po mono PERC.” – wyjaśnia Marcin Jędrachowicz.

„Moduły marki Jinko stały się w Polsce synonimem wysokiej jakości. Co więcej, produkty firmy cieszą się dużą rozpoznawalnością wśród klientów z całej Europy. Cieszymy się, że dzięki partnerstwu z Jinko Solar możemy być częścią przełomu technologicznego.” – dodaje Marta Walendzewicz.

-

Jinko Solar (NYSE: JKS) to jeden z największych i najbardziej innowacyjnych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Jinko Solar oferuje swoje rozwiązania i usługi zróżnicowanej międzynarodowej bazie klientów z sektora użyteczności publicznej, komercyjnej i mieszkaniowej. Jinko Solar zbudował pionowo zintegrowany łańcuch wartości produktów fotowoltaicznych, ze zintegrowaną roczną mocą 31 GW dla płytek mono, 19 GW dla ogniw słonecznych i 36 GW dla modułów słonecznych, według stanu na 30 września 2021 r.

Menlo Electric jest jednym z 5 największych dystrybutorów rozwiązań OZE w Europie Środkowej. Spółka prowadzi działalność na ponad 15 rynkach europejskich. Menlo Electric dostarcza komponenty dla inwestorów, dystrybutorów i instalatorów ze wszystkich głównych hubów logistycznych w Europie.

Menlo Electric jest członkiem Grupy R.Power, wiodącego europejskiego dewelopera farm fotowoltaicznych, rozwijającego portfel 4 GW projektów PV.

Wszystko, czego
potrzebujesz

Skompletuj swoje zamówienie w jednym miejscu
– szybko, łatwo i bez przeszkód!

Przejdź do sklepu