Menlo Electric ogłasza przetarg na moduły o mocy 250 MW

October 25, 2021

Menlo Electric ogłasza przetarg na moduły o mocy 250 MW; „dystrybucja fotowoltaiki coraz bardziej przypomina trading surowcami”

Dystrybutor sprzętu fotowoltaicznego Menlo Electric ogłosił przetarg na moduły o mocy 250 MW z dostawami w 2022 roku. Przetarg obejmuje szeroką gamę produktów, w tym moduły w czarnej ramie, bifacial i full black. Moduły będą oferowane instalatorom B2C i B2B w całej Europie Środkowej.

Przetarg ma zagwarantować stabilne dostawy dla Menlo Electric i jej klientów.

„Obserwowane w tym roku wzrosty cen komponentów i utrudnienia logistyczne to sytuacja bez precedensu” – wyjaśnia Marta Walendzewicz, Członek Zarządu Menlo Electric. „Branża fotowoltaiczna coraz bardziej przypomina trading surowcami, np. miedzią czy ropą naftową”.

„Ostatnia dekada przynosiła ciągłe spadki cen modułów. Rynek oczekiwał spowolnienia tego trendu, ale nie jego nagłego odwrócenia. Efekty skali i konkurencja między producentami miały działać na ceny niemal jak prawo ciążenia.” wyjaśnia Marta Walendzewicz. „Przy obecnej nieprzewidywalności w dostawach wzrasta znaczenie zarządzania ryzykiem w obszarach cen modułów, kosztów logistyki, a także zmieniających się regulacji.”

„W tych niestabilnych czasach silna i oparta na zaufaniu współpraca z dostawcami i klientami jest ważniejsza niż kiedykolwiek” dodaje Marcin Ślęzak, Dyrektor Handlowy Menlo Electric. „Mamy już kilka strategicznych partnerstw z globalnymi producentami modułów i falowników. Zawsze jednak jesteśmy otwarci na nowych, ambitnych partnerów, którzy chcą wejść na rynek europejski”.

Menlo Electric w swoich działaniach skupia się na dostarczaniu instalatorom i hurtownikom w Europie Środkowo-Wschodniej urządzeń najwyższej jakości od globalnych producentów. Sprzedaż prowadzona jest już do 10 krajów Europy Środkowej. „Rynki eksportowe stanowią już prawie 30% naszych przychodów”– wyjaśnia Ślęzak. „Chcemy, aby w przyszłym roku udział ten wzrósł do co najmniej 50%”.

W celu otrzymania zapytania ofertowego, zainteresowane osoby powinny wysłać prośbę o RfQ na adres e-mail procurement@menloelectric.com. Oferty można składać do 5 listopada 2021 roku.

Wszystko, czego
potrzebujesz

Skompletuj swoje zamówienie w jednym miejscu
– szybko, łatwo i bez przeszkód!

Przejdź do sklepu